Мова
ru | uk |

Що ви можете зробити?

Допоможіть близькій людині подолати незручності, пов’язані з нетриманням

Якщо він чи вона ще не відвідали лікаря, домовтеся про зустріч. Вам потрібно дізнатися якомога більше про стан, у якому перебуває близька вам людина. Тільки так ви зможете забезпечити максимально якісний догляд. 
 
Ваш лікар, імовірно, намагатиметься відшукати якомога комфортніший спосіб подолати цей стан, а тому він, швидше за все, порадить спробувати найменш інвазивне лікування. Із самого початку воно може включати в себе лише зміну певних звичок і вироблення нових, фізіотерапевтичні вправи та застосування медичних засобів (див. далі). Якщо це виявиться неефективним, тоді лікар може перенаправити вашого родича до спеціаліста вузького профілю. І крайнім засобом виступає приймання лікарських препаратів чи навіть оперативне втручання. Будьте певні: за підтримки професіоналів ви зможете допомогти рідній людині подолати стан, у якому вона опинилася.
 
Ви й ваші рідні можете протягом певного часу почуватися ніяково, коли лікар спробує вам допомогти. Це природно. Урешті решт, ідеться про дуже особисті речі. Однак ви можете чимало зробити для близької людини. Отже, якщо ви подолаєте свою ніяковість, це допоможе їй відновити впевненість у собі. І якщо ви дізнаєтеся все про стан близької людини, ви зрозумієте, через що їй доводиться проходити, а отже ви зможете таким чином забезпечити саме той догляд, якого вона потребує.  

Поради для різних видів нетримання

Ви вже читали наш розділ Види нетримання? У ньому описані найпоширеніші види слабкості сечового міхура. Там ви зможете знайти саме той, симптоми якого є у вашої близької людини. 
 
А нижче ви знайдете добірку порад від професійних доглядачів, які можуть стати вам у пригоді.
Життя зі стресовим нетриманням
Спершу обміркуйте спосіб життя вашого родича. Декілька простих змін можуть призвести до неочікуваних позитивних результатів. 
  • Підтримуйте необхідний водний баланс.
    Ви можете припустити, що близькій людині потрібно вживати менше рідини, але це не так. Зменшення споживання води призведе до концентрації сечі, яка у свою чергу може подразнювати сечовий міхур і ще більше збуджувати його активність. Ми радимо дотримуватися звичного режиму споживання рідини — тоді, коли з’являється відчуття спраги. Цього має бути достатньо для того, щоб сеча була здорового блідо-солом’яного кольору. І очевидно, що збільшення споживання рідин призведе до зростання частоти потреби відвідувати туалет. Просто намагайтеся дотримуватися помірності у всьому.

  • Уникайте певних напоїв.
    Пам’ятайте, що деякі напої мають сечогінні властивості, а значить, вони змусять відвідувати туалет частіше. До таких належать чай і кава з кофеїном та алкогольні напої. Їх можна час від часу вживати — великої шкоди вони не завдадуть, однак не слід ними зловживати.

  • Контролюйте кількість спожитих калорій.
    Надмірна вага послаблює м’язи тазового дна, що може призвести до . Тому допомагайте близькій вам людині залишатися у формі, слідкуйте за тим, щоб її меню було збалансованим, поживним і не занадто калорійним.

  • Допоможіть близькій людині відмовитися від паління.
    Людина, про яку ви піклуєтеся, палить? Паління не викликає нетримання як таке. Однак кашель, який неминуче виникає внаслідок паління, може здійснювати тиск на сечовий міхур. Тому спробуйте переконати його чи її скоротити або й зовсім відмовитися від цієї звички. Від цього сприятливо зміниться не тільки ситуація з нетриманням, а й загальне самопочуття. 


  • Заохочуйте до виконання фізичних вправ.
    Людина, про яку ви дбаєте, може рухатися? Чи ви допомагаєте їй пересуватися? Покращити контроль над роботою сечового міхура можна за допомогою виконання вправ на зміцнення м’язів тазового дна. Учені довели, що вони значимо покращують ситуацію в 70% випадках нетримання помірної інтенсивності, а іноді здатні навіть повністю вилікувати його. Вашій близькій людині потрібно буде регулярно виконувати вправи на зміцнення м’язів тазового дна (вправи Кегеля) протягом трьох-шести місяців. Почати ніколи не пізно: навіть у віці 70 чи 80 років такі заняття допоможуть полегшити симптоми. Відповідний фахівець може порадити застосувати такі методи, як електричне стимулювання, щоб ці вправи було легше виконувати.
Життя з невідкладним нетриманням сечі
Його ще іноді називають синдромом надмірно активного сечового міхура. Як уже зрозуміло із самої назви, це стан, за якого сильне бажання випорожнитися виникає раптово. Нижче наведено деякі поради щодо догляду за людиною з таким видом
  • Зробіть відвідування туалету максимально простим.
    Перевірте, щоб на шляху до туалету не було ніяких перешкод, і щоб йому чи їй було легко й безпечно дістатися туди.  І якщо людина, про яку ви піклуєтеся, пересувається самостійно або майже самостійно, подбайте про те, щоб її одяг легко знімався й не містив складних застібок.

  • Допомагайте йому чи їй тренувати сечовий міхур.
    При невідкладному нетриманні сечі сечовий міхур піддається тренуванню. Для цього заохочуйте близьку вам людину втримувати якомога більшу кількість сечі протягом якомога тривалішого проміжку часу та якнайрідше відвідувати туалет. Унаслідок цього сечовий міхур має припинити надсилати сигнали про свою «переповненість», тоді як насправді він заповнений лише наполовину. Тренування з часом стає все легшим. Ефективність таких вправ підтвердили до 50% людей з невідкладним нетриманням сечі.

> Вправи Кегеля для зміцнення м’язів тазового дна можуть також бути корисними в боротьбі з невідкладним нетриманням сечі.

Допомога у разі змішаного нетримання сечі
Ваш близький родич страждає від поєднання стресового й невідкладного сечі? Якщо так, то вам слід зосередитися на тих симптомах, які проявляються яскравіше, і спробувати позбутися їх. Розпочати можна зі вправ на зміцнення м’язів тазового дна для стресового нетримання або з тренування сечового міхура при невідкладному нетриманні сечі. Після того, як основні симптоми почнуть згасати, знайдіть спосіб подолати й усі інші.
Життя з функціональним або неврологічним нетриманням
Близька вам людина не може дістатися вчасно до туалету через фізичну або психічну ваду? Чи можливо, через ці причини вона абсолютно втратила контроль над роботою сечового міхура?  У такому разі вам потрібна консультація лікаря. Однак навіть якщо це все так, у вас все ще є безліч можливостей полегшити цей стан для близької вам людини. 
 
Найголовніше — це мінімізувати ймовірність виникнення неприємних інцидентів шляхом вибору правильних засобів захисту для . Високоякісні урологічні для жінок, засоби захисту для чоловіків, підгузки й TENA можуть повністю вмістити будь-які виділення сечі. Вони також підтримують відчуття свіжості, сухості, чистоти й комфорту. 
 

> Ознайомтеся з асортиментом TENA.

Заходи в серйозніших випадках

Залежно від стану людини, про яку ви піклуєтеся, лікар може порадити зазначені нижче методи: 

  • Медичні прилади
    Лікар може поставити катетер (трубку, яка під’єднується до уретри) з портативним контейнером для збору сечі. Ця міра може бути тимчасовою, особливо якщо виникло внаслідок оперативного втручання й триватиме лише протягом періоду відновлення. Можливо, ваша допомога знадобиться для зміни контейнера. Для цього не потрібно володіти особливими навичками. Важливо пам’ятати, що катетер — не рішення проблеми нетримання сечі. Це може допомогти лише при збільшенні простати або як тимчасовий вихід після оперування простати.

    Найчастіше в разі слабкості сечового міхура використовують  урологічні прокладки для жінок, засоби захисту для чоловіків, підгузки або труси-підгузки. Вони створені спеціально для захисту від підтікання сечі та поширення неприємного запаху й представлені в різних розмірах та з різними рівнями поглинаючої здатності.

    > Переглянути продукцію для нетримання TENA.

  • Винятковий метод: приймання ліків та (або) оперативне втручання
    Існують ліки, які допомагають заспокоїти надмірно активний сечовий міхур. Щоб дізнатись докладніше про ліки, які могли б допомогти вашим рідним подолати невідкладне нетримання сечі, попросіть лікаря направити вас до спеціаліста вузького профілю — наприклад уролога чи урогінеколога.

    Подолати нетримання допомагає й оперативне втручання, однак з цією метою даний метод застосовується рідко.
Інші засоби боротьби з нетриманням
Що ще ви можете зробити для ваших рідних з функціональним нетриманням? Переконайтеся в тому, що на шляху до туалету немає жодних перешкод. І якщо людина, про яку ви піклуєтеся, пересувається самостійно чи майже самостійно, подбайте про те, щоб її одяг не містив складних застібок, і щоб його було зручно та легко знімати.
Забезпечте найкращий догляд своїм рідним

Дізнайтеся про найефективніші рішення від TENA, завдяки яким ваші рідні відчуватимуть чистоту й комфорт, — ознайомтеся з продукцією TENA тут.