Хвороба Альцгеймера та ваші рідні
Якщо в близької вам людини було діагностовано хворобу Альцгеймера, ви, імовірно, уже обговорювали якісь питання з лікарем, однак завжди корисно дізнатися якомога більше про це захворювання. Чимало доглядачів, як і ви, шукають допомогу на онлайн-ресурсах, створених професійними організаціями, які займаються хворобою Альцгеймера. З певною інформацією, яка була надана нам організацією Alzheimer Europe, ви зможете ознайомитися нижче. Вона може допомогти вам краще зрозуміти хворого й той стан, у якому він перебуває.
Хвороба Альцгеймера
Хвороба Альцгеймера — це нейродегенеративне захворювання, яке прогресує в повільному темпі й поступово знищує клітини мозку. Воно є найбільш поширеним видом деменції й складає близько 60–65% від усіх випадків. Захворювання було названо на честь німецького невролога Алоїза Альцгеймера, який у 1907 р. вперше описав симптоми й нейропатологічні ознаки хвороби, такі як амілоїдні бляшки й нейрофібрилярні клубки в мозку. Це захворювання впливає на пам'ять і когнітивні навички людини, що призводить до затьмарення свідомості, змін настрою й дезорієнтації в просторі та часі. Такою хворобою не можна заразитися випадково, як і неможливо передати її комусь будь-яким іншим чином.
Найчастіше хвороба Альцгеймера зустрічається в людей віком 65 років і старше, хоча маніфестація цього захворювання може відбутися в значно молодшому віці.
Ранні симптоми, такі як втрата пам'яті й часткова втрата певних когнітивних навичок, можуть спершу пройти повз увагу як самих носіїв хвороби, так і людей, що їх оточують. З прогресуванням захворювання симптоми стають усе більш помітними й можуть проявлятися в щоденному житті. Труднощі, які тепер виникають під час виконання звичайних дій, таких як одягання, приймання душу чи відвідування туалету, з часом стають усе помітнішими. І як результат, людина з хворобою Альцгеймера стає недієздатною й залежною від оточуючих її осіб.
Хвороба Альцгеймера викликає погіршення загального стану здоров'я і є термінальною. Найбільш поширеною причиною смерті є пневмонія, адже з прогресуванням хвороби послаблюється імунна система й знижується вага тіла, у зв'язку з чим збільшується ризик виникнення інфекцій горла чи легенів.
Наразі немає ефективних ліків від цього захворювання, хоча проводиться чимало спрямованих на їх пошук наукових досліджень по всьому світові.
Основні характеристики хвороби Альцгеймера
Втрата пам'яті, апраксія-агнозія-афазія, погіршення комунікації, зміни особистості, поведінкові й фізичні зміни — ось основні ознаки хвороби Альцгеймера.
Докладніше читайте на сайті Alzheimer-europe.org.