Дізнайтеся про причини нетримання
Варто дізнатися більше про причини, які викликали у ваших рідних. Це допоможе вам краще зрозуміти симптоми, а отже якісніше доглядати за ними.
Якщо ви ще не знаєте, який вид нетримання в близької вам людини, ми радимо вам ознайомитися з видами нетримання тут.
Як працює сечовивідна система
Фактори, унаслідок яких виникає , впливають у першу чергу на роботу сечовивідної системи. Тому давайте стисло ознайомимося з принципами її роботи. І згодом ви зрозумієте, чому іноді вона виходить з ладу.
Ваші нирки працюють як фільтр: вони очищують кров від продуктів обміну. Потім вони змішуються з водою й іншими залишковими речовинами, і таким чином утворюється сеча, яка прямує спеціальними канальцями безпосередньо до сечового міхура. Сеча полишає нирки через сечоводи. У сечовому міхурі — порожнистому м’язовому тілі — вона протягом якогось часу накопичується. Під час м’язи навколо уретри розслаблюються, унаслідок чого сечівник відкривається. Для контролю над роботою сечового міхура й кишківника нам потрібні м’язи тазового дна та сфінктера. Ці важливі м’язи допомагають нам утримувати сечу й фекалії від випорожнення.
Чому виникають порушення в роботі сечовивідної системи?
Не існує єдиного фактору, який є причиною . Однак ми можемо назвати найпоширеніші. До них належать зазначені нижче фактори.
Загальні фактори
- Послаблення м’язів тазового дна. Завдяки цим м’язам сечовипускний канал залишається закритим. Проблема з’являється тоді, коли вони втрачають свою силу. Звичні речі, такі як сміх, кашель, піднімання важких речей чи біг, можуть призвести до протікання.
- Інфекції сечовивідних шляхів. Вони призводять до гіперчутливості сечового міхура. Це стан, за якого сечовий міхур помилково повідомляє тілу про те, що йому пора негайно випорожнитися, хоча він не заповнений. Після виліковування інфекції сечовий міхур перестає бути надмірно чутливим.
- Надмірна вага. Додаткова вага в черевній порожнині здійснює тиск на абдомінальні м’язи й м’язи тазового дна, що призводить до .
- Приймання ліків. Нетримання може бути одним з побічних ефектів певних лікарських препаратів. Деякі з них мають сечогінні властивості, які викликають у людини бажання випорожняти сечовий міхур частіше.
- Неврологічні розлади сечового міхура - Такий стан виникає внаслідок інсульту, деменції, діабету, хвороби Паркінсона, розсіяного склерозу або травми головного мозку. Ці розлади призводять до пошкодження або порушення нервових шляхів, у зв’язку з чим стає неможливою коректна передача імпульсу від мозку до сечового міхура й назад.
Фактори, характерні для жінок
- Вагітність або народження дитини. Уся додаткова вага, яка з’являється в черевній порожнині в період вагітності, здійснює тиск на м’язи тазового дна, сухожилля й сечовий міхур. Під час вагітності виділяються спеціальні гормони, які впливають на тканини й м'язи, дозволяючи їм розтягуватися одночасно зі зростанням дитини. А отже, м’язи тазового дна також стають м'якішими й гладкішими, щоб полегшити народження дитини. У зв'язку з цим м'язам і сухожиллям стає важче втримувати всі органи, що розташовані в тазовій чаші. Під час народження дитини м’язи тазового дна й сухожилля розтягуються, унаслідок чого тканини можуть видовжитися безповоротно. Ось чому вагітність і народження дитини можуть стати причиною виникнення .
- . З настанням менопаузи рівень естрогену в крові знижується, що призводить до послаблення м’язів тазового дна. Через це жінка втрачає контроль над роботою сечового міхура.
Фактори, характерні для чоловіків
- Збільшення простати Унаслідок цього вивільнення сечі може сповільнитися або й зовсім припинитися. Це часто призводить до несподіваного виникнення бажання випорожнитися.
- Оперування простати. Якщо під час оперування простати пошкоджено м’язи, які контролюють вивільнення сечі, це може стати причиною стресового сечі — мимовільного протікання сечі під час сміху, кашлю чи будь-якого іншого фізичного тиску на міхур.
Якщо ви бажаєте дізнатися більше про причини нетримання cечі , зверніться до лікаря. Дізнайтеся, що ви можете зробити для своїх рідних.