Мова
ru | uk |

ГЛОСАРІЙ

Слова і терміни, пов'язані з нетриманням.

Гіперактивний сечовий міхур

Гіперактивний сечовий міхур - симптоматичний стан, що характеризується невідкладним позивом до сечовипускання, як правило, супроводжується більш частим сечовипусканням як вдень, так і вночі.

Імперативне нетримання

Імперативне нетримання є причиною нетримання у чоловіків. Імперативне нетримання – це стан, при якому ви відчуваєте несподіваний позив до сечовипускання , але не можете дотерпіти до туалету . У цьому випадку ви відвідуєте туалет частіше 4-8 разів на день, а також кілька разів вночі. Такий вид нетримання часто пов'язаний з аденомою передміхурової залози або є наслідком операції на передміхуровій залозі .

Лікування нетримання

Існує велика кількість варіантів лікування нетримання. Один з них - корекція способу життя і виконання вправ для тренування м'язів тазового дна, що сприяють їх зміцненню Досить ефективним способом є зміна режиму вживання рідини, спорожнення сечового міхура або зниження ваги. Серед інших варіантів можна розглядати медикаментозне лікування ( або перегляд медикаментозного лікування), використання засобів захисту при нетриманні або оперативне втручання. Хірургічне втручання рекомендується виключно після ретельного обстеження та оцінки стану людини, а також при неефективності менш інвазивних способів лікування. Необхідно провести належну діагностику, для того, щоб точно встановити причину нетримання. Як і в інших випадках , пацієнт, який розглядає можливе хірургічне втручання, повинен усвідомлювати як переваги операції, так і всі можливі ризики . Засоби захисту при нетриманні слід використовувати в комплексі з іншими заходами, спрямованими на поліпшення контролю сечовипускання . Засоби захисту при нетриманні також рекомендується використовувати при неефективності інших видів лікування .

М'язи тазового дна

М'язи тазового дна (або діафрагма таза) - це група м'язів , що утворює дно між ногами. Вони розташовуються між лобкової кісткою ( спереду) і підставою хребта ( ззаду). Ослаблення цих м'язів може привести до нетримання сечі, а при ураженні м'язи, що закриває анальний отвір, до нетримання калу.

Нетримання

Нетримання визначається як скарга на мимовільне виділення сечі.

Нетримання при переповненні сечового міхура

Якщо у вас виникає постійне або періодичне підтікання сечі, ймовірно, ви зіткнулися з нетриманням при переповненні сечового міхура. Як правило, причина полягає в перешкоді потоку сечі , через яку сечовий міхур переповнюється, внаслідок чого починається підтікання

Передміхурова залоза

Орган у чоловіків, розташований в основі сечового міхура. Передміхурова залоза виробляє еякуляційну рідину. Найчастіше передміхурова залоза починає збільшуватися в розмірі у чоловіків літнього віку і може блокувати сечовипускальний канал. Симптомом є слабкий потік сечі - важке або неповне випорожнення сечового міхура.

Підтікання після завершення сечовипускання

У цьому випадку після закінчення сечовипускання підтікає кілька крапель сечі, навіть якщо ви їх ретельно струсили. Існує два типи підтікання : після завершення сечовипускання і залишкове підтікання. Підтікання відбувається через неповне випорожнення сечового міхура в процесі сечовипускання. Замість повного спорожнення сеча накопичується в сечівнику.

Підтікання після завершення сечовипускання

Підтікання після завершення сечовипускання – це стан, при якому сечовий міхур повністю не спорожнюється, і підтікання триває після завершення сечовипускання. Цей стан часто зустрічається у чоловіків з аденомою передміхурової залози або слабкими м'язами тазового дна.

Порушення роботи сечового міхура

Термін « порушення роботи сечового міхура », як правило, використовується як синонім нетримання і означає мимовільне сечовипускання. Незважаючи на його широке використання, термін « порушення роботи сечового міхура », не є коректним з медичної точки зору, так як причина нетримання, як правило, є не в самому сечовому міхурі, а в нижніх сечовивідних шляхах.

Сечовипускання

Процес випорожнення сечового міхура (виведення сечі з організму).

Стресове нетримання

Стресове нетримання відноситься до скарг на підтікання при фізичному навантаженні, чханні або кашлі. Сфінктер або м'язи тазового дня і зв'язки, що підтримують сечовий міхур, ослаблені і не можуть утримувати сечу .

Medical-requirement-Men_UA-uk